info@ynna1.sk      + (421) 907-214-397

O nás

Kto sme a čo robíme

YNNA spol s.r.o

Spoločnosť  bola založená bez zahraničného kapitálu dňa 12.10.1993 za účelom predaja, montáže a servisu kompresorov, dúchadiel a vodných chladičov ako aj ich príslušenstva.

Od samotného vzniku, spoločnosť realizovala viac ako 1100 kompresorových staníc.

Od roku 2006 sa začala naša firma orientovať aj na maloobchodný predaj a rozšírila svoj sortiment o pneumatické náradie, dielenské kompresory a vzduchoinštalačný materiál, ktorý je dostupný v podnikovej predajni spoločnosti alebo aj na našom internetovom obchode www.abac.sk

Viac ako 1100 Projektov

staníc pre výrobu a spracovanie stlačeného vzduchu

Už 31 rokov

na slovenskom trhu


Prečo si vybrať nás?

Nie nadarmo sa vraví: Náš zákazník, náš pán. Výberom našej firmy sa k Vám dostanú nielen kvalitné produkty, s dlhoročnou tradiciou, ale aj osobitný prístup ku každému zákaznikovi. Či už je to pri pomoci výberu zariadenia alebo  návrhu kompletnej kompresorovej stanice na kľúč.

Takisto u nás najdete aj zánovné zariadenia, ktoré prešli kompletnou generálnou opravou, za prijateľné ceny.

Čo ponúkame

Kompresor je mechanické zariadenie, ktoré zvyšuje tlak vzduchu zmenšením objemu pracovného priestoru v ktorom je vzduch uzavretý (podobne ako pumpa) alebo jeho zrýchlením. Takto stlačený vzduch je uskladňovaný v tlakovej nádobe až pokým sa nedosiahne požadovaný maximalny tlak vzduchu. Takto uchovaný vzduch je pripravený na rôznorodé použitie. Stlačený vzduch má široké využitie ako priemysle tak i v domácnostiach ako napríklad:

 • pneumatické zariadenia (uťahováky, brúsky, pneumatické kladiva, striekanie farieb)
 • rôznorodé priemyselne použitie (chemické, mechanické procesy)
 • pneumatická pošta
 • Vykurovanie, vetranie, klimatizácia budov
 

Značka ABAC, ktorú zastupujeme, je líder na svetovom trhu s kompresormi a riešeniami pre stlačený vzduch už od roku 1980. So širokou sieťou distribútorov vo viac ako 100 krajínách a miliónmi kompresorov nasadených denne v prevádzke po celom svete patrí k jednoznačnej špičke v tomto odvetví. Od roku 2008 sa ABAC stal súčasťou divízie priemyselných kompresorov koncernu ATLAS COPCO.

Značka ABAC je zárukou kvality! Viac informácií najdete na webových strnánkach značky www.abacaircompressors.com

Dúchadlo je zariadenie podobné kompresoru, len stým rozdielom, že hlavnou výrobnou veličinou nie je veľkosť  tlaku vzduchu ale jeho dopravné množstvo (FAD), ktoré toto zariadenie dokáže vyrobť za daný čas.

Takýto vzduch sa používa hlavne pri:

 • preprave rôznorodých plynov
 • čističkách odpadových vôd (ČOV)
 • potravinárskom priemysle
 • papierníctvo
 • pri výrobe cementu, ľadu
 • skársky, rybársky priemysel
 • tunelová ventilácia
 • spaľovne
 

V našej ponuke nájdete dúchadlá od korejského výrobcu Ho Hsing, ktoré sú v EU distribuované pod značkou MAPRO. Viac nájdete na webových stránkach http://maproint.com.

Atmosféricky vzduch vždy obsahuje nejaké množstvo vodnej pary. Pri stláčaní atmosférického vzduchu sa toto množstvo vody zvyšuje a jeho prítomnosť v tlakovom potrubí je nežiaduce. Sušiče sú zariadnia, ktoré odstráňujú vodnu paru zo stlačeného vzduchu. Takto spracovaný stlačený vzduch môže byť potom rozvádzaný na odberné miesto. 

Pri výbere zariadenia na sušenie vzduchu, môžeme použiť veľkosť rosného bodu. Rosný bod je použivaný pri opise množstva skondenzovanej vody v stlačenom vzduchu. Je to teplota pri ktorom vodná para skondenzuje na vodu pri určitom pracovnom tlaku vzduchu. Pri rosnom bode  plati čím je potrebný menší rosný bod, tým väčšie sú náklady na zakúpenie potrebného zariadenia.

Pri výrobe stlačeného vzduchu sú častice oleja a nečistoty z atmosferického vzduchu jeho súčasťou. Filtre stlačeného vzduchu slúžia na odstránenie týchto nečistôt. Pri výbere filtra plati pravidlo čím menšie nečostoty chceme odstránit, tým nastanú väčšie straty tlaku vzduchu v rozvodoch.

Nefiltrovanie týchto prvkov vedie k porušeniu integrity a životnosti pneumaticky poháňaných prvkov. Zbytočné opotrebenie umelo navyšuje prevádzkové náklady a nespočetné hodiny pre neplánovanú údržbu.


  O nás

Spoločnosť  bola založená bez zahraničného kapitálu dňa 12.10.1993 za účelom predaja, montáže a servisu kompresorov, dúchadiel a vodných chladičov ako aj ich príslušenstva. Od samotného vzniku, spoločnosť realizovala viac ako 1100 kompresorových staníc ...

  Kontaktujte nás
  YNNA s.r.o

Bratislavská 283
Bratislava (Záhostská Bystrica), 841 06

Tel : 0907-214-397
Mail : info (at) ynna-kompresory.sk
Otváracie hodiny : 9:00 - 16:30